سیف کالا: چگونه از تلویزیون نگهداری کنیم تا بیشتر عمر کند ؟


۱. ابتدا دفترچه راهنمای تلویزیون را به‌ طور کامل مورد مطالعه قرار دهید تا از جزئیات استفاده صحیح از دستگاه تلویزیون مطلع شوید.
۲. محل قرار گرفتن تلویزیون، بایستی از نور مستقیم دور و حتی الامکان نور کمتری روی صفحه بتابد و از انعکاس‌های رنگی و نوری اطراف پیشگیری به‌ عمل آید.
۳. دستگاه تلویزیون شما نباید در معرض رطوبت باشد و از دستگاه‌های حرارتی و برودتی ؛ رادیاتور شوفاژ و نور مستقیم آفتاب بر کنار باشد.


۴. دقت کنید سوراخ‌ های تهویه پشت تلویزیون پوشانده نشده باشد تا تبادل حرارتی و خنک شدن تلویزیون براحتی انجام پذیرد.
۵. چنانچه دستگاه تلویزیون شما داخل محدوده پوشیده مثل دکور یا دیوار پیش ساخته قرار گرفته اطراف دستگاه تلویزیون می‌بایستی خالی باشد تا گردش هوا به خوبی صورت پذیرد.
۶. دقت کنید میز زیر تلویزیون از قدرت کافی برخوردار باشد، به گونه‌ ای که عدم تعادل دستگاه تلویزیون منجر به سقوط تلویزیون نشود.۷. از قرار دادن وسائل اضافی و تزئینی همچون تابلو ؛ گلدان، لیوان آب، ساعت، سوزن و سنجاق و مانند این‌ها بر روی تلویزیون جداً خودداری کنید.
۸. هرگز تلویزیون را در محلی که نزدیک در و پنجره و یا در معرض جریان هوا قرار می‌گیرد قرار ندهید.
۹. به محض مشاهده ریختن آب و یا هر گونه مایع دیگری بر روی تلویزیون آن را سریعاً پاک نمایید.۱۰. دستگاه تلویزیون را هرگز نزدیک منابع گرما و یا زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
۱۱. روی تلویزیون پارچه و یا رو انداز قرار ندهید.
۱۲. با پارچه خیلی خیس دستگاه تلویزیون را تمیز نکنید.۱۳. به‌ هنگام رعد و برق حتماً دو شاخه تلویزیون را از برق بکشید و اگر قصد دارید از منزل خارج شوید و هوا ابری به‌ نظر می‌آید، بهتر است حتماً این کار را انجام دهید.
۱۴. از وارد آوردن هرگونه ضربه‌ به تلویزیون خودداری نمائید.
۱۵. به‌ هنگام زدن دو شاخه پریز، سیم آن را نگیرید. .۱۶. به‌ منظور جلوگیری از واژگون شدن دستگاه تلویزیون ، به‌ ویژه در خانه‌ هائی که بچه‌ های کوچک دارند، می‌‌توان با استفاده از ابزار خاص آن را به دیوار و یا زیر تلویزیون پیچ کرده و ثابت نمود.
۱۷. نگهداری درست از دستگاه تلویزیون ، مصرف آن را کاهش می‌دهد. بیش از هر چیز توجه کنید که دستگاه را در نزدیکی منابع حرارت‌ زا (شوفاژ و …) قرار ندهید تا در خنک شدن آن خللی ایجاد نشود.
۱۸. تلویزیون را طوری در اتاق قرار دهید که نزدیک‌ ترین بیننده با آن حدود ۳ متر فاصله داشته باشد.۱۹. با توجه به وضع برق و نوساناتی برقی که وجود دارد استفاده از یک ترانس خودکار با ولتاژ مناسب برای عمر بیشتر تلویزیون ضروری است.
۲۰. در صورت بروز طوفان و رعد و برق از تلویزیون استفاده نکنید و حتی برای ایمنی بیشتر سیم آنتن آن را نیز قطع نمائید.
۲۱. شیشه را با پارچه نرم تمیزی که در کف صابون ملایم فشرده‌ اید تمیز کنید.
با پارچه مرطوب آن را آبکشی نمائید و با پارچه سومی آن را خشک کنید. هرگز از مایعات پاک کننده و تمیز کننده‌های شیمیائی استفاده نکنید، آنها می‌توانند به شیشه شدیداً آسیب برسانند.

۲۲. برای مراقبت از پرداخت بدنه تلویزیون از پولیش مرغوب مبلمان استفاده کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*