با توجه به تعطیلی فروشگاه دوستان از طریق موبایل تماس نگیرند بدلیل اینکه رومینگ کشور عراق هزینه زیادی به شما تحمیل می شود شما از طریق شماره تلفن 09176664997 تلگرام در ارتباط باشید .

آشنایی با ویژگی های دستگاه اسپرسوساز مباشی

شرکت مباشی یکی از شرکتهای ژاپنی است که اقدام به تولید و عرضه محصولات باکیفیت در سراسر جهان و بخصوص اروپا و آسیا نموده ، و یکی از شرکتهای بزرگی است که محصولاتی همواره با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه می کند. این محصول در کشور چین مونتاژ و تحت لیسانس ژاپن تولید می شود .
یکی از محصولات جدید شرکت مباشی MEBASHI اسپرسوساز و کاپوچینو ساز مباشی مدل ECM-2005 به ابعاد 288 * 202 * 315 میلی متر است. این اسپرسوساز و کاپوچینوساز دارای طراحی بسیار زیبا ، کیفیت بسیار بالا و ویژگی های منحصر بفردی بوده و یکی از بهترین اسپرسوسازهای موجود در بازار می باشد.
اسپرسوساز و کاپوچینو ساز مباشی ECM-2005 دارای یک صفحه عقربه ای بوده که نشان دهنده آماده بکار شدن دستگاه جهت تهیه اسپرسو و کاپوچینو می باشد. زمانی که عقربه دستگاه اسپرسو ساز به درجه ای که با علامت فنجان مشخص شده رسید جهت تهیه اسپرسو و زمانی که به علامت بخار بر روی صفحه عقربه ای رسید دستگاه جهت تهیه بخار برای کاپوچینو آماده می باشد.
نحوه استفاده دستگاه مباشی مدل ECM-2005
شماره 10 - نشان دهنده آماده شدن برای تهیه اسپرسو می باشد. ( ابتدا باید دکمه بخار شماره 17 زده شود )
شماره 11 - مقدار خروجی بخار را تنظیم می کند.
شماره 12 - چراغ نشان دهنده آماده شدن بخار دستگاه می باشد.
شماره 13 - چراغ  چراغ نشان دهنده آماده بکار دستگاه اسپرسوساز می باشد.
شماره 14 - چراغ نشان دهنده آماده شدن دستگاه برای تهیه اسپرسو می باشد. ( ابتدا باید دکمه شماره 16 جهت تهیه اسپرسو زده شود. )
شماره 15 - دکمه خاموش و روشن شدن دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز می باشد.
تهیه کاپوچینو دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز مباشی ECM-2005
جهت تهیه کاپوچینو توسط دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز مباشی، پس از روشن نمودن دستگاه و فشار دکمه بخار دستگاه ، بخار در مدت کوتاهی آماده شده و توسط یک لوله بخار در سمت چپ به بیرون هدایت می شود. پس از آماده شدن بخار مقداری شیر در داخل یک لیوان ریخته و لوله بخار در داخل آن قرار می گیرد. سپس بخار را بوسیله دکمه بزرگ سمت راست باز کرده تا شیر به حالت کف درآمده و آن را در لیوانی که میخواهیم اسپرسو را در داخل آن بریزیم ریخته و سپس اسپرسو را بر روی آن ریخته د راین حالت کاپوچینو خواهید داشت. 

خروجی بخار که با علامت فلش مشخص شده و لیوان حاوی شیردر زیر آن جهت تبدیل به کف قرار می گیرد.

اسپرسو و کاپوچینوساز مباشی ECM-2005 دارای یک مخزن جدا شونده آب 1.2 لیتری شفاف بوده که به محض تمام شدن آی می توان آنرا جدا نموده و دوباره پر کرد.
این دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز دارای دو سری محل قرارگیری قهوه آسیاب شده می باشد که یک سری آن یک نفره و سری دیگر جهت تهیه اسپرسو برای دو نفر می باشد.
اسپرسو و کاپوچینوساز مباشی  MEBASHI دارای فشار بخار 15 بار و توان 1100 وات می باشد. فشار بالای بخار 15 بار باعث شده که بخار کاملا در عصاره قهوه نفوذ کرده و اسپرسویی بسیار خوشمزه و با طعم واقعی را فراهم می کند. همچنین این دستگاه دارای سینی ضد چکه بوده که لیوان اسپرسو برروی آن قرار گرفته و پس ار پر شدن براحتی قابل تمیز کردن و شستن می باشد.
اسپرسو و کاپوچینوساز مباشی MEBASHI مدل ECM-2005 در ژاپن طراحی و درچین مونتاژ می شود.
نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*